ZTA

Klub ZGIERSKIE TOWARZYSTWO ATLETYCZNE powstał w 1994 roku jako wyodrębniona część KS BORUTA Zgierz. Zarówno KS BORUTA Zgierz jak i jego spadkobierca ZTA legitymizują się szeregiem sukcesów, które są owocem umiejętnej pracy z młodzieżą i umiejętnym wprowadzaniem zawodników do rywalizacji w kolejnych grupach wiekowych.

alt

 

Poniżej zestawienie osiągnięć zawodników ZTA "TYLKO" na imprezach rangi "MISTRZOSTWA" w latach 2005-2014.

Impreza

Złoto

Srebro

Brąz

Razem

1995-2003 OOM

OOM 1998

 

 

1

Tomasz Kozłowski

 

OOM 2000

1

Tomasz Kozłowski

1

Krzysztof Swoboda

1

Cezary Adamiak

Maciej Grzelczyk

 

OOM 2002

 

1

Łukasz Jabłoński

1

Piotr Kubicki

 

OOM 2003

1

Przemysław Maciński

 

 

 

2005

Młodz MP ko i sw

1

Wieszczek

 

1

Swoboda

2

MP seniorek

2

Zwirydowska

Wieszczek

1

Zarzecka

2

5

MP juniorek

3

Zwirydowska

Haniszewska

Zarzecka

 

 

3

M/n MP juniorów

 

 

1

Swoboda

1

M/n MP juniorek

1

Zarzecka

 

 

1

RAZEM 2005

7

1

4

12

2006

MŚ seniorów

 

 

1

Wieszczek

1

MŚ juniorek

 

 

1

Zwirydowska

1

ME juniorek

 

 

1

Zwirydowska

1

MP seniorek

1

Haniszewska

2

Wieszczek

Kluza

1

Zarzecka

4

M/n MP juniorek

 

 

1

Haniszewska

1

Akadem MP

1

Wieszczek

1

Kluza

 

2

MP juniorek

2

Zwirydowska

Zarzecka

1

Haniszewska

 

3

RAZEM 2006

4

4

5

13

2007

ME seniorek

 

 

2

Zwirydowska

Wieszczek

2

MP seniorek

2

Zwirydowska

Wieszczek

1

Haniszewska

 

3

Druż MP seniorek

1

 

 

1

Młodzież MP

2

Zwirydowska

Haniszewska

 

 

2

OOM

 

 

2

Mateusz Mrulewicz

Tomasz Joachimiak

 

Akadem MP

1

Haniszewska

 

 

1

RAZEM 2007

6

1

4

11

2008

IO Pekin

 

 

1

Wieszczek

1

Druż MP seniorek

1

 

 

1

Młodzież MP

1

Zwirydowska

 

 

1

MP seniorek

3

Zwirydowska

Wieszczek

Zasina

 

 

3

MP Juniorek

 

1

Zasina

 

1

M/n MP kadetów

 

 

2

Terenowicz

Winter

2

OOM (dz i ch)

1

Klaudia Pilipczuk

1

Jacek Winter

2

Maciej Mróz

Damian Terenowicz

4

RAZEM 2008

6

2

5

13

2009

MP Seniorek

1

Pilipczuk

1

Haniszewska

1

Zasina

3

MP seniorów

 

 

1

Swoboda

1

MP Juniorek

1

Pilipczuk

 

 

1

OOM

 

 

2

Dawid Pepłowski

Łukasz Lesiak

2

MMP kadetów

 

 

2

Pepłowski

Romanowicz

2

RAZEM 2009

2

1

6

9

2010

MP Seniorów

 

 

1

Swoboda

1

MP Seniorek

 

1

Pilipczuk

 

1

OOM

2

Majka

Romanowicz

1

Nejman

 

3

Mł. MP kobiet

1

Zasina

 

 

1

RAZEM 2010

3

2

1

6

2011

MP juniorów

1

Terenowicz

 

1

Winter

2

MP juniorek

1

Pilipczuk

 

 

1

MP seniorek

1

Zasina

1

Grabowska

1

Pilipczuk

3

OOM

2

Majka

Romanowicz

 

 

2

Druż. Wojew. MP

1

 

 

1

MMP kadetów

 

2

Romanowicz

Majka

 

2

MMP juniorów

 

2

Romanowicz

Terenowicz

1

Pepłowski

3

RAZEM 2011

6

5

3

14

2012

MP juniorów

 

1

Nejman

1

Romanowicz

2

MMP juniorów

 

 

1

Nejman

1

OOM

1

Majka

 

 

1

MP seniorek

2

Zasina

Zwirydowska

1

Grabowska

 

3

MP seniorów

 

1

Romanowicz

 

1

RAZEM 2012

3

3

2

8

2013

ME seniorek

1

Zasina

 

 

1

MP seniorek

2

Zasina

Zwirydowska

 

 

2

MP juniorów

1

Romanowicz

 

 

1

Młodzież MP

 

2

Terenowicz

Winter

1

Pepłowski

3

OOM

1

Majka

 

1

Muszyński

2

MP młodzik

 

1

Woliński

1

Gongało

2

MMP juniorów

1

Romanowicz

 

1

Nejman

2

Druż Wojew. MP

 

1

 

 

MMP kadetów

1

Majka

1

Muszyński

 

 

Razem 2013

7

5

4

18

2014

ME seniorek

 

1

Zwirydowska

 

1

MP seniorów

1

Romanowicz

1

Terenowicz

3

Majka

Nejman

Swoboda

5

MP seniorek

2

Zasina

Zwirydowska

 

 

2

MMP juniorów

1

Romanowicz

 

1

Majka

2

MMP kadetów

 

1

 

1

MP juniorów

 

 

1

Majka

 

OOM

 

 

1

Woliński

 

Młodzież MP

1

Romanowicz

2

Winter

Terenowicz

2

Nejman

Pepłowski

5

MP młodzik

1

Cwońda

1

Panasiuk

 

2

Akadem. MP

2

Nejman

Pepłowski

 

1

Terenowicz

3

RAZEM 2014

8

5

9

22

Lata 2006/2014

52

29

44

125

Mistrzowie Polski reprezentujący ZTA w latach 2005-2014

Lp.

Nazwisko i imię

Wyniki

 

 

WIESZCZEK Agnieszka

1x brąz IO

2x brąz ME

3x złoto MP seniorów

1x złoto Młodzież MP

 

 

ZASINA Roksana

1x złoto ME

5x złoto MP seniorek

1x srebro MP juniorek

3x brąz MP seniorek

 

 

ZWIRYDOWSKA Anna

1x srebro ME seniorek

2x brąz ME seniorek

1x brąz MŚ juniorek

1x brąz ME juniorek

6x złoto MP seniorek

2x złoto MP juniorek

2x złoto Młodzież MP

 

 

PILIPCZUK Klaudia

1x złoto MP seniorek

1x srebro MP seniorek

1x brąz MP seniorek

2x złoto MP juniorek

1x złoto MMP juniorek

1x złoto OOM

 

 

HANISZEWSKA Aldona

1x złoto MP seniorek

2x srebro MP seniorek

1x złoto Młodzież MP

1x srebro Akadem MP

1x srebro MP juniorek

 

 

ZARZECKA Benita

1x srebro MP seniorek

1x brąz MP seniorek

2x złoto MP juniorek

1x złoto M/narod MP juniorek

 

Mężczyźni zapasy styl wolny

 

ROMANOWICZ Dawid

1x złoto MP seniorów

1x srero MP seniorów

1x złoto Młodzież MP

2x złoto MP juniorów

2x złoto M/narod MP juniorów

1x srebro M/narod MP juniorów

2x złoto OOM

1x srebro M/narod MP kadetów

 

 

MAJKA Marcin

1x brąz MP seniorów

1x srebro MP juniorów

1x brąz M/narod MP juniorów

4x złoto OOM

1x złoto M/narod MP kadetów

1x srebro M/narod MP kadetów

 

 

NEJMAN Mateusz

1x brąz MP seniorów

1x złoto Akadem MP

1x srebro MP juniorów

2x brąz M/narod MP juniorów

1x brąz MP juniorów

1x srebro OOM

 

 

TERENOWICZ Damian

1x srebro MP seniorów

2x srebro Młodzież MP

1x brąz Akadem MP

1x złoto MP juniorów

1x srebro M/narod MP juniorów

1x brąz MP juniorów

 

 

PEPŁOWSKI Dawid

1x złoto Akadem MP

2x brąz Młodzież MP

1x brąz M/narod MP juniorów

1x brąz OOM

 

 

CWOŃDA Dariusz

1x złoto MP młodzików

 

 

 

2006

3m Agnieszka Wieszczek

Mistrzostwa Świata Juniorek
3m Zwirydowska Anna
5m Aldona Haniszewska

Mistrzostwa Europy Juniorek
3m Anna Zwirydowska

Mistrzostwa Polski Seniorek
1m Haniszewska Aldona

2m Agnieszka Wieszczek
2m Kruza Małgorzata
3m Zarzecka Benita


Mistrzostwa Polski Juniorek
1m Zwirydowska Anna
2m Haniszewska Aldona
1m Zarzecka Benita


2007 rok
Mistrzostwa Europy Seniorek
3m Anna Zwirydowska
3m Agnieszka Wieszczek

Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet
1m Anna Zwirydowska 63 kg
1m Agnieszka Wieszczek 72 kg
2m Aldona Haniszewska 59 kg

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet
1m ZTA Zgierz

Młodziezowe Mistrzostwa Polski
1m Zwirydowska Anna
1m Haniszewska Aldona

Akademickie Mistrzostwa Polski
2m Aldona Haniszewska

II Puchar Polski kobiet
1m Zwirydowska Anna
1m Aldona haniszewska
1m Agnieszka Wieszczek


2008

Igrzyska Olimpijskie Pekin
3m Wieszczek Agnieszka

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet
1m ZTA Zgierz

Młodzieżowe Mistrzostw Polski
1m Zwirydowska Anna

Mistrzostwa Polski Seniorek
1m Zwirydowska Anna
1m Wieszczek Agnieszka
1m Zasina Roksana

Mistrzostwa Polski Juniorek
2m Zasina Roksana

OOM
3m Mróz Maciej
2m Winter Jacek
3m Terenowicz Damian

2009

Mistrzostwa polski Seniorek
1m Klaudia Pilipczuk
2m Aldona Haniszewska
3m Roksana Zasina


Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów
3m Romanowicz Dawid
3m Pepłowski Dawid

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorek
1m Pilipczuk Klaudia

Mistrzostwa Polski Seniorów
3m Swoboda Krzysztof

OOM
3m Pepłowski Dawid
3m Lesiak Łukasz

Mistrzostwa Polski Juniorek
1m Klaudia Pilipczuk

Mistrzostwa Europy Juniorek
7m Klaudia Pilipczuk

Mistrzostwa Świata Juniorek
10m Klaudia Pilipczuk


2010

Mistrzostwa Świata Seniorek
5m Zasina Roksana

Mistrzostwa Polski Seniorów
3m Swoboda Krzysztof

Mistrzostwa Polski Seniorek
2m Klaudia Pilipczuk

OOM
1m Majka Marcin

1m Dawid Romanowicz

2m Mateusz Nejman

2011

Puchar Polski Sernorów

2m Krzysztof Swoboda

Puchar Polski Kadetów

1m Dawid Romanowicz

Mistrzostwa Polski Juniorów

1m Damian Terenowicz

3m Jacek Winter

5m Dawid Pepłowski

Mistrzostwa Polski Juniorek

1m Klaudia Pilipczuk

Mistrzostwa Polski Seniorek

1m Roksana Zasina

2m Paulina Grabowska

3m Klaudia Pilipczuk

OOM

1m Marcin Majka

1m Dawid Romanowicz

1m Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Juniorów 2011

2013

Mistrzostwa Europy

1 miejsce Roksana Zasina

11 miejsce Anna Zwirydowska

15 miejsce Marcin Majka

 

Mistrzostwa Świata

10 miejsce Marcin Majka

11 miejsce Roksana Zasina

15 miejsce Anna Zwirydowska

 

Mistrzostwa Polski

1 miejsce Roksana Zasina

1 miejsce Anna Zwirydowska

1 miejsce Dawid Romanowicz

1 miejsce Marcin Majka

2 miejsce Damian Terenowicz

2 miejsce Jacek Winter

2 miejsce Karol Woliński

3 miejsce Paulina Grabowska

3 miejsce Dawid Pepłowski

3 miejsce Mateusz Nejman

3 miejsce Jakub Muszyński

3 miejsce Kacper Gongało

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski

1 miejsce Dawid Romanowicz

1 miejsce Marcin Majka

2 miejsce Jakub Muszyński

3 miejsce Mateusz Nejman

 

Puchar Polski

1 miejsce Roksana Zasina

1 miejsce Dawid Romanowicz

1 miejsce Marcin Majka

2 miejsce Paulina Grabowska

2 miejsce Jakub Muszyński

3 miejsce Marcin Majka

2014

Anna Zwirydowska – wicemistrzyni Europy, mistrzyni Polski seniorek, uczestniczka MŚ i wojskowych MŚ;
Dawid Romanowicz- 3x Mistrz Polski ad'2014 w zapasach styl wolny, uczestnik ME i MŚ juniorów;
Roksana Zasina – mistrzyni Polski, uczestniczka MŚ w zapasach;
Mateusz Nejman – akademicki mistrz Polski, brązowy medalista MP seniorów i młodzieżowców;
Dawid Pepłowski – akademicki mistrz Polski, brązowy medalista młodzieżowych MP;
Dariusz Cwońda – mistrz Polski młodzików (pierwszy w tej kategorii wiekowej w historii ZTA), zwycięzca Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików;
Damian Terenowicz – wicemistrz Polski seniorów i młodzieżowców; brązowy medalista akademickich MP;
Jacek Winter – młodzieżowy wicemistrz Polski
Marcin Majka – wicemistrz Polski juniorów, brązowy medalista MP seniorów i międzynarodowych MP juniorów;
Karol Woliński – międzynarodowy wicemistrz Polski, brązowy medalista MP juniorów młodszych;
Piotr Panasiuk – wicemistrz Polski młodzików, zwycięzca Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików;

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama