Schorzenia dotykające stóp oraz paznokci

Nasze stopy są w stanie być dotknięte przez przeróżne choroby. Z nich w większości wypadków, bo w ponad połowie wypadków, nasze stopy są zaatakowane przez grzybicę. Wskutek niej nasze paznokcie stają się kanarkowe oraz zdecydowanie grubsze. Zachorowaniu na grzybicę paznokci dopisuje noszenie niepraktycznego, zwłaszcza nadmiernie wąskiego obuwia. Inną chorobą jest tzw. zespół zielonych paznokci, której z reguły ulegają osoby zmywające naczynia i moczący dłonie w detergentach. W tkankach wału paznokciowego ma prawo powstać natomiast stan zapalny, zwany zanokcicą. Nareszcie choroby wirusowe mogą wywołać brodawki płytek paznokciowych, których efektem może być brak wzrastania paznokcia. Wszelkie te choroby wolno odkryć i odpowiednio wcześnie je leczyć to naturalnie dzięki różnego typu badaniom, w szczególności badaniom bakteriologicznym oraz badaniom syntetycznym składu paznokcia. Chorobom tym wolno także zawczasu zapobiegać poprzez słuszną pielęgnację paznokcia, ale w razie konieczności również zmiana sposobu odżywiania oraz obuwia.

Wzmiankowaliśmy już, że paznokcie często ulegają urazom mechanicznym. Pod taki charakterystyczny typ urazu wolno podciągnąć również obgryzanie paznokci. Występuje oczywiście tylko u rąk, choć może jakiś cyrkowiec lub też gimnastyk potrafiłby także obgryzać paznokcie u nóg. Jest bez wątpienia oznaką kolosalnego zdenerwowania oraz szkodliwych nawyków, częściej spotykane u młodych ludzi. Obgryzać można także skórki w okolicach paznokci. 

Dokąd się udać, aby mieć piękne oraz zdrowe stopy?

Żeby posiadać ładne i zadbane stopy, należy je oczywiście codziennie pielęgnować, jednak też zadbać o profesjonalne buty oraz leczenie chorób paznokci, jeśli takowe już na stopach występują. Jeśli niemniej jednak profilaktyka nie pomaga, polecamy podologia dziecięca warszawa – podolodzy to lekarze, którzy specjalizują się w leczeniu schorzeń stóp, dłoni i paznokci. Powróćmy jednak do dbania o stopy – jedną ze szczególnych odmian dbałości o stopy jest stosowanie słusznej diety. Co więc powinniśmy jeść? Konieczne jest zapewnienie organizmowi dobrej ilości białek, w tym aminokwasów egzogennych, występujących w białkach jaj, mleku, serach i ryżu, dalej wapnia, znajdującego się w mleku, żółtkach jaj, serach, w następnej kolejności żelaza z czerwonego mięsa lub też natki pietruszki, krzemu, którego przede wszystkim dużo jest w świeżych owocach i warzywach, magnezu, który jest składnikiem kakao, czekolady i migdałów, oraz cynku, który jest zawarty m.in. w burakach, kapuście oraz kiełkach pszenicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *